Jeruzalemes Ebreju universitāte

Latvijas Universitātes (LU) Jūdaikas studiju centrs aicina nepalaist garām iespēju un stažēties Jeruzalemes Ebreju universitātes Starptautiskajā ebreju civilizācijas mācību centrā (The International Center for Teaching Jewish Civilization, The Hebrew University of Jerusalem).

Pieteikties var Latvijas jaunie zinātnieki, kas ieguvuši doktora zinātnisko grādu, un doktoranti, kuru pētniecības tēma ietver kādu no jūdaikas studiju jomām (piemēram, ebreju kultūra un vēsture, jūdaisms, ivrits, Izraēlas politika, Tuvo Austrumu starptautiskās attiecības u.c.). Pretendentiem nepieciešamas arī angļu valodas prasmes.

Plānotais stažēšanās laiks: no 2023. gada 23. jūlija līdz 2023. gada 20. augustam.

Stažēšanās stipendija, ko sniedz Nadav fonds, sedz ceļa izmaksas, dzīvošanu universitātes kampusa kopmītnēs, akadēmisko programmu un pieeju Izraēlas bibliotēkām un arhīviem. Stažierim Izraēlā tiks nozīmēts akadēmiskais mentors, kurš stažēšanās laikā varēs sniegt konsultācijas. Papildus tam tiks izmaksāta arī neliela dienas nauda, lai palīdzētu segt ikdienas izdevumus.

Pieteikšanās – līdz 2023. gada 22.februārim. Lai pieteiktos, pretendentam jānosūta uz e-pasta adresi jsc@latnet.lv:

• dzīvesgājums jeb CV (angļu valodā);
  • īss apraksts pētījuma projektam, ko plānots veikt stažēšanās laikā (ietverot arī bibliogrāfiju) – kopumā nepārsniedzot 2 lpp. (angļu valodā);
  • īsa motivācijas vēstule – paredzamie stažēšanās ieguvumi turpmākajam pētnieciskajam darbam (angļu valodā).

Kandidāti tiks vērtēti, balstoties uz akadēmisko sniegumu līdzšinējās pētniecības laikā un atbilstību stažēšanās kritērijiem. Atbilde pretendentiem par konkursa rezultātiem tiks sniegta līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūgums rakstīt uz jsc@latnet.lv.