Izraēla

Latvijas Universitātes Jūdaikas studiju centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Politikas zinātnes nodaļu aicina uz Jeruzalemes Ebreju universitātes profesora (Izraēla) Arje Marcelo Kacoviča (Arie Kacowicz) vieslekciju ciklu “Ievads Izraēlas ārpolitikā”, kas notiks 14.–21. oktobrī LU SZF.

Kas virza Izraēlas ārpolitiku? Kā izprast un skaidrot to? Kā cionisms, jūdaisms, vēsture, trauma, karš, ģeopolitika un iekšpolitika ietekmē Izraēlas attiecības ar pārējo pasauli? Minētais vieslekciju cikls sniegs ieskatu Izraēlas ārpolitikas attīstībā, akcentējot arābu-izraēliešu konfliktu, miera procesu un Izraēlas attiecības ar pārējo pasauli.

Ciklu veido trīs sesijas par Izraēlas ārpolitiku un viena sesija, kas veltīta dažādiem miera aspektiem – miera izmaiņām, zonām un stabilitātei –, analizējot to saistību ar Izraēlas ārpolitiku un Tuvo Austrumu jautājumu kopumā.

Lekciju valoda: angļu.

Par vieslektoru.

Sesiju saraksts:

1. 14. oktobrī, 17.30–21.30:

Ievads: ārpolitikas un Izraēlas konteksts; ārpolitika un identitāte. Ebrejiskais aspekts Izraēlas ārpolitikā.

1. Vēsturiskais apskats (ar uzsvaru uz arābu-izraēliešu konfliktu)
  1. 16. oktobrī, 17.30–21.30:
  1. Izraēlas ārpolitika un arābu-izraēliešu konflikts: attiecības ar valsts kaimiņiem un palestīniešiem.
  2. Izraēlas ārpolitika attiecībā uz ietekmīgām varām: ASV, Krievija, Eiropa un Ķīna.
  1.  17. oktobrī, 17.30–21.30:  Miera procesa izpēte
  1. Miera procesu izmaiņas (un to saistība ar arābu-izraēliešu konfliktu).
  2.  Miera zonas (un to saistība ar Tuvo austrumu izpēti).
  3. Miera līmeņi un stabilitāte.
  1. 21. oktobrī, 17.30–21.30
  1.  Izraēlas ārpolitika attiecībā uz trešās pasaules valstīm: Latīņamerika, Āzija un Āfrika.
  2.   Quo vadis Izraēla?

Lekcijas notiks LU Sociālo zinātņu fakultātē (Lomonosova iela 1A).

Lekciju ciklu organizē LU Jūdaikas studiju centrs sadarbībā ar LU Sociālo zinātņu fakultāti un Jeruzalemes Ebreju universitāti.

Aicināti piedalīties visi interesenti!

Lekcijas tiek organizētas “Dutch Jewish Humanitarian Fund” līdzfinansēta projekta ietvaros.