Latvijas Universitātes (LU) Jūdaikas studiju centrs aicina otrdien, 21. maijā, plkst. 14.30 uz Dr.philol. Elīnas Vasiļjevas vieslekciju "Stereotipi par ebrejiem latviešu literatūrā". Lekcija notiks LU Humanitāro Zinātņu fakultātes (Visvalža iela 4a) 217.auditorijā.

Lekcijas gaitā iepazīsim ebreju kultūru caur latviešu literatūras prizmu. Skatot plaši zināmus latviešu rakstnieku darbus, E.Vasiļjeva analizēs stereotipisko ebreju atspoguļojumu, to veidošanās mehānismus un lomu.

Elīna Vasiljeva ieguvusi filoloģijas doktora zinātnisko grādu literatūrzinātnes nozarē cittautu literatūras vēstures apakšnozarē. Šobrīd E.Vasiļjeva ir Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Rusistikas un slāvistikas katedras profesore. Viņas pētnieciskās intereses ir saistītas ar ebreju teksta apzināšanu Eiropas kultūrā, ebreju kultūru Latgalē un Daugavpilī, krievu ebreju literatūras fenomenu, semiotiku un starpkultūru attiecību jomu.

Lekcijas valoda: krievu.

Laipni aicinām visus interesentus!

Lekciju organizē LU Jūdaikas studiju centrs "Dutch Jewish Humanitarian Fund" atbalstītā projekta ietvaros.